Alfa Romeo Forum banner

1 - 9 of 9 Posts

·
Registered
4 Posts
Discussion Starter #1
Hello, I've been searching around for a complete set of the 17" teledial rims for days. But it seems almost impossible to find even one, let alone a set. Does anyone have any for sale or would you know where I could source some?

·
Registered
1,415 Posts
8shadesofwhite on ebay has a set at £600

i have dealt with this guy on a number of occasions and he has just about every spare you could wish for for GTV/Spiders and knows these cars inside out. If it’s not on ebay message him, I have seen his stock of spares and it is enormous.

·
Registered
74 Posts
[QUOTE = "Muz, post: 17543790, członek: 9130"]
8shadesofwhite w serwisie eBay kosztuje 600 £

Miałem do czynienia z tym aspektem przy wielu okazjach i ma prawie każdą część, możesz chcieć dla GTV / Pająków i znam te samochody na wylot. Jeśli nie ma go w serwisie eBay, zobaczyłem jego zapas części i jest ogromny.
[/ ZACYTOWAĆ]
[QUOTE = "maxijunger, post: 17543785, członek: 739723"]
Witam, od wielu dni szukam kompletnego zestawu 17-calowych felg teledialnych. Ale znalezienie jednego, a co dopiero zestawu, wydaje się prawie niemożliwe. Czy ktoś ma coś na sprzedaż, czy wiedziałbyś, skąd mógłbym skorzystać trochę?
[/ZACYTOWAĆ]

·
Registered
4 Posts
Discussion Starter #4
[QUOTE = "Muz, post: 17543790, członek: 9130"]
8shadesofwhite w serwisie eBay kosztuje 600 £

Miałem do czynienia z tym aspektem przy wielu okazjach i ma prawie każdą część, możesz chcieć dla GTV / Pająków i znam te samochody na wylot. Jeśli nie ma go w serwisie eBay, zobaczyłem jego zapas części i jest ogromny.
[/ ZACYTOWAĆ]
[QUOTE = "maxijunger, post: 17543785, członek: 739723"]
Witam, od wielu dni szukam kompletnego zestawu 17-calowych felg teledialnych. Ale znalezienie jednego, a co dopiero zestawu, wydaje się prawie niemożliwe. Czy ktoś ma coś na sprzedaż, czy wiedziałbyś, skąd mógłbym skorzystać trochę?
[/ZACYTOWAĆ]
Sorry I don't speak Polish 😂

·
Registered
41 Posts
I'm happy to sell them, they have no tyres, but they wont be a Christmas bargain. They aren't costing me anything sitting on the shelf, I've got blacklines on mine just now, which I think suits it, hence me considering selling the teledials.

·
Registered
1,415 Posts
Don’t ever see them as bargains, too much demand. Luckily I’m quite happy with my PH1 pepperpots! Now they are cheap if I ever need a replacement wheel!

I remember 155 Speedline Sportpacks when they were as desirable as GTV Teledials.

I'm happy to sell them, they have no tyres, but they wont be a Christmas bargain. They aren't costing me anything sitting on the shelf, I've got blacklines on mine just now, which I think suits it, hence me considering selling the teledials.

1 - 9 of 9 Posts